fbpx

Podporujeme Talenty

Budúcnosť na ľade - spolupráca Syntax a HC Košice

V Syntaxe myslíme na budúcnosť. Tak, ako vo firme podporujeme rast talentovaných IT špecialistov, snažíme sa pri podpore talentov myslieť aj na našu komunitu, v ktorej žijeme a pracujeme. Preto sme hľadali s našim partnerom – hokejovým klubom HC Košice – prieniky, kde a ako by sme ako firma vedeli pomôcť (okrem podpory A tímu). Výsledkom diskusií je projekt podpory mládeže HC Košice s názvom Budúcnosť na ľade. Bude zameraný primárne na komunikačnú osvetu a marketing práce hokejového klubu s mládežou, aby sme spoločným úsilím prilákali do klubu čo najviac talentov, z ktorých možno jedného dňa vyrastú ďalší NHL hráči, ako Laco Nagy, Jirko Bicek, Erik Černák alebo Juraj Slafkovský a ďalší. 

Buducnost na lade

Saška Rexová - Rexa[TEAM]

Saška je študentka Gymnázium Jána Papánka v Bratislave, ktorá vhupla rovnými nohami medzi lyžiarsku elitu a nečakane získala veľký krištálový glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári 2020/21. Trpí stratou centrálneho videnia. Lyžuje od piatich rokov a k paralympijskému športu sa dostala cez účasť na medzinárodnom juniorskom kempe v Jasnej, ktorý SPV organizoval s podporou nadácie IPC Agitos. Následne sa stala členkou B Top tímu. V súčasnosti už má za sebou paralympijskú premiéru, kde získala zlato v super-G a bronz v slalome! Naša spolupráca začala v roku 2023, keď sme sa prvýkrát  stretli v Tatrách. Od začiatku nám bolo jasné, že Sašku v jej smerovaní podporíme nielen finančne, ale aj v rámci ďalších marketingových aktivít a podujatí. So Saškou spolupracujme v rámci projektu Nedaj sa, Hovor o tom! A tiež sa s našimi zamestnancami stretla na besede v Košiciach. 

Adriana Kecerová

Aďka je študentkou Technickej fyziky na Univerzite Komenského v Bratislave, kde objavila svoju vášeň pre teqball. Svoju cestu k tomuto športu začala ako futbalistka, no práve prostredníctvom tejto univerzity sa zamilovala aj to teqballu. Dnes súťaží nielen na domácej scéne, ale aj na medzinárodnej úrovni, reprezentujúc Slovensko na rôznych turnajoch a majstrovstvách.